ZRUŠENO – BOJ SE SUCHEM – skončila epizoda sucha?

Letošní léto jsme vytáhli deštníky častěji, než by nám to bylo příjemné. Na některých místech byly dokonce záplavy. Vody ve vodních nádržích i řekách je na první pohled dostatek. Lze říci, že epizoda sucha v České republice skončila? Máme vyhráno nad dlouhodobým suchem? Máte-li zájem dozvědět se odpovědi nejen na dané otázky, ale i na mnohé související se suchem a klimatickými změnami, neváhejte se přihlásit na seminář na téma „Zadržování vody v krajině“. Seminář pořádá Místní akční skupina Frýdlantsko – Beskydy dne 6. října 2020 od 9:00 hodin v rekreačním středisku Budoucnost v Nové Vsi ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Přednášejícími budou Ing. Vladimír Řehák, CSc. (předseda České společnosti rostlinolékařské), Ing. Martin Václavík (Státní zemědělský intervenční fond) a Bc. Jiří Michalisko (farmář a aktivní člen mnoha významných zemědělských sdružení). Hlavním tématem semináře bude sucho a jeho důsledky pro krajinu, lesy a zemědělství. Jednotliví prezentující přiblíží možnosti správného hospodaření s vodou a její zadržování v krajině. Dále budou prezentovány projekty, které byly podpořeny prostřednictvím opatření Leader, zaměřené nejen na lesnickou tematiku.

Součástí semináře bude i diskuze s danými odborníky a ukázka příkladů dobré praxe. Seminář je určen pro zástupce veřejné správy, odborné i široké veřejnosti, a je pro účastníky zcela zdarma. Registrace na seminář je nutná do 30.9.2020 na email: malouskova@masfb.cz nebo tel. 736 242 410.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *