Předmětem projektu je modernizace stávající učebny informatiky, která je součástí vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace, jejichž hlavní náplní je práce s digitálními technologiemi. Digitální technologie se budou využívat i ve výuce dalších předmětů z této oblasti – figurková školička (pro žáky 1.-2. ročníku) a finanční matematika (pro žáky 9. ročníku).
Realizací projektu dojde k modernizaci učebny informatiky, která umožní žákům bezpečně používat digitální zařízení, aplikace a služby, vytvářet digitální obsah a předcházet situacím ohrožujícím jejich fyzické i duševní zdraví i bezpečnost zařízení a dat.
V rámci projektu budou nově pořízeny např. stolní počítače a jejich příslušenství, interaktivní panel, LCD monitor, dataprojektor, 3D tiskárna, audiosestava (ozvučení), iPad.
Hlavním cílem projektu je zvýšení kvality vzdělávání v klíčových kompetencích a ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce.
Předmětem projektu je modernizace stávající učebny na učebnu robotiky a cizích jazyků.
Realizací projektu získá základní škola novou moderní digitální multimediální laboratoř, která učiní jazykovou výuku velmi intenzivní, efektivní a zábavnou. Každý student bude mít k dispozici sluchátka s mikrofonem, počítač a mohou jak konverzovat a pracovat s audionahrávkami, tak s videem a textem.
Dále bude učebna využívána pro výuku robotiky, která podporuje dynamiku a nové metody.
V rámci projektu budou nově pořízeny např. robotické stavebnice, ovládací SW pro jazykové laboratoř pro mediální aktivity, sety sluchátka/mikrofony, katedra učitele, žákovské stoly a židle, skříně, zvýšené podium.
Projektem dojde k navýšení stávající kapacity učebny z 11 míst na 16 míst.
Hlavním cílem projektu je zvýšení kvality vzdělávání v klíčových kompetencích a ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce.
Předmětem projektu bylo pořízení speciálního terénního vozidla SxS pro JSDH Nová Ves, kterým je město Frýdlant nad Ostravicí zřizovatelem.
Nová technika umožní hasičům dostat se i do těžko přístupných míst beskydského podhůří, kam by se běžná hasičská vozidla dostala jen s obtížemi nebo vůbec. Díky tomu budou moci rychleji a efektivněji zasahovat při záchranných akcích, likvidaci požárů či řešení mimořádných událostí. Tento krok významně přispěje ke zvýšení bezpečnosti nejen pro obyvatele, ale i návštěvníky beskydského regionu.
Projekt se zaměřil na modernizaci a doplnění vybavení Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí, aby se zvýšila kvalita poskytovaných služeb návštěvníkům kulturních a společenských akcí. Konkrétně šlo o pořízení 500 ks čalouněných stohovatelných židlí a 100 ks stohovatelných stolů, které nahradí současný zastaralý mobiliář z 80. let, jenž již nevyhovuje z hlediska komfortu, funkčnosti ani manipulace. Stávající mobiliář byl nepohodlný, těžký a obtížně skladovatelný, stoly byly poškozené a nepraktické. Pořízením nového vybavení došlo ke zvýšení komfortu návštěvníků, zjednodušení manipulace pro personál a efektivnějšímu využití skladovacích prostor. Moderní, lehké a stohovatelné prvky usnadní organizaci různých akcí, přilákají nové návštěvníky a zvýší konkurenceschopnost centra v regionu. Projekt tak přispěje k dalšímu rozvoji kulturního a společenského života ve Frýdlantu nad Ostravicí i přilehlém mikroregionu.
Projekt se zaměřil na automatizaci a digitalizaci výroby zubních náhrad v ordinaci. Cílem bylo nahradit tradiční manuální procesy, jako je zhotovování otisků čelistí, odlévání sádrových modelů a ruční modelace, moderními digitálními technologiemi. Klíčové prvky projektu zahrnovaly intraorální skener, který umožní přesné digitální snímání čelistí pacienta, laboratorní frézu s odsáváním pro robotickou výrobu zubních náhrad a software Exocad, který umožní jejich digitální modelaci. Tato inovace přinese vyšší přesnost výroby, snížení chybovosti a výrazné urychlení celého procesu, což povede ke zlepšení kvality služeb a komfortu pacientů. Zubní technici budou méně zatíženi manuální prací a zároveň se minimalizuje potřeba spolupráce s externími dodavateli, což přinese větší nezávislost, úsporu času i nákladů. Díky modernizaci se firma stane konkurenceschopnější a efektivnější, což umožní rychlejší a kvalitnější výrobu zubních náhrad s využitím nejnovějších digitálních technologií.
Projektový záměr řešil pořízení optického koherenčního tomografu (OCT), jehož součástí je i fundus kamera. Tento přístroj slouží zejména k záchytu počínajících forem zeleného zákalu a onemocnění sítnice, především věkem podmíněné makulární degenerace, které jsou celosvětově nejčastější příčinou slepoty ve vyspělých zemích. Tento přístroj v optice opravdu výrazně chyběl, s dosavadním přístrojovým vybavením nebyli pracovníci schopni provádět plnohodnotnou prevenci a včasný záchyt závažných chorob. Díky novému přístroji OCT je možné provádět velmi podrobnou diagnostiku závažných očních chorob, mezi které patří zejména šedý zákal, zelený zákal a onemocnění sítnice, a zajistit tím klientům péči na maximální možné úrovni.
Tato sportovní akce proběhla 7. 11. 2024 a jednalo se již o 3. ročník Sportovního odpoledne pro děti a mládež na víceúčelovém hřišti Základní školy Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Jedná se o národní sportovní soutěž ve čtyřboji: fotbal, florbal, házená a frisbee. První cenu získal tým Žluťáci. Za organizaci této sportovní akce děkujeme spolku TAJV, z.s.
Otužilci přivítali novou sezónu společným ponorem do řeky Ostravice 28. 9. 2024 a zahájili zimní sezónu. Akce přilákala nejen zkušené otužilce, ale i několik desítek zvědavých diváků a začátečníků, kteří si chtěli vyzkoušet blahodárné účinky studené vody. Přestože teploměr ukazoval nízkou teplotu vody, nadšenci se nenechali odradit. Pod dohledem zkušených členů a organizátorů Beskydských ledoborců a přítomné zdravotní služby se do vody postupně ponořilo více než 30 odvážlivců různých věkových kategorií. Součástí programu byla i přednáška o zdravotních benefitech otužování a praktické ukázky správného dýchání a techniky ponoření do studené vody. Začátečníci získali cenné rady, jak s otužováním bezpečně začít a jak postupně zvyšovat odolnost organismu. Zkušení otužilci se podělili o své zkušenosti a motivovali nováčky k pravidelnému otužování. Akce ukázala, že otužování není jen extrémním sportem pro vyvolené, ale může být příjemnou aktivitou pro každého, kdo chce udělat něco pro své zdraví a psychickou odolnost.
Akce Písničková show s vílou Mechovnicí i koncert Mechulaláci byly moc hezké, zábavné a velmi interaktivní. Děti si je velmi užily. Od víly Mechovnice na závěr dostaly i drobný dárek. O zájmu o akce v RC Nenuda svědčí i vysoká účast rodin (cca 25 dospělých a přes 50 dětí na první akci, okolo 50 osob celkem na koncert).
Divadélko Ententýky a Pirátská pohádka byla poslední akce před prázdninovým uzavřením Nenudy na technickou pauzu. Akce se konala venku na farní zahradě, tentokrát byla doplněna i o stanoviště s tvořením a různé hry na zahradě po ukončení programu divadélka. Děti dostaly i drobné odměny. Všechny tři akce byly propagovány na FB- RC Nenuda, byly vyvěšeny letáčky s pozvánkou jak na nástěnkách v RC Nenuda, tak i na venkovní vývěsce na zdi fary (u kostela).